
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
Stock: 3102
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10214
Ext.Price$0.10214
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10214 | $0.10214 |
| 10 | $0.05107 | $0.51070 |
| 50 | $0.04567 | $2.28350 |
| 100 | $0.04084 | $4.08400 |
| 500 | $0.03259 | $16.29500 |
| 1000 | $0.02852 | $28.52000 |
| 3000 | $0.02701 | $81.03000 |
| 5000 | $0.02558 | $127.90000 |
| 10000 | $0.02401 | $240.10000 |
